29 Nisan 2010 Perşembe

Seftesi Benden Bereketi Rabbimden

Baharın bu yönünü seviyorum. Çiçekler açıyor böcekler uçuşuyor, güneş tepemizde gülümsüyor, polenler uçuşuyor arılar vızıldıyor, güller mis kokularıyla insanları mest ediyor...

Hele ki bahçesinde envayi çeşit meyve ağacı olanlar baharı daha bir fazla seviyor örneğin ben gibi :)
Sabah kalktım gözlerimi ovuştura, ovuştura pencereyi açtım, hem dedim oda havalansın hem ben de biraz temiz hava alayım. Bir baktım ki dutlar olmuş.
Kahvaltımı yapıp zor attım kendimi bahçeye :)
Doya doya yedim dutlardan...
Yetmedi evdekilere de topladım avuç avuç...
Zaten erikler de olmuştu bahçede... Mahallenin veledleriyle aramız limonu erikler yüzünden bakalım dutun olduğunu görünce ne yapacaklar.
İzin almadan dalmışlar geçen bahçeye biz evde yokken, canııımmm ağacın dalını budağını kırmışlar. Yazık, günah yaaaa o da canlıı hem de en yeşil zamanında kıyılır mı yaa!
Biz o ağaçlara gözümüz gibi bakıyoruz yemin ederim. Çiçek açtı, toprağı az geldi ay yazın kurumasın diye hortumlarla suluyoruz, kol gibi geliyor su faturaları da biz boğazımızdan kesiyor muyuz da onların suyundan kısalım diyor yine de suluyoruz. Elalemin iki-üç yaramaz çocuğu görgü bilmezlerinden kırsın dalını budağını diye dikmedik o ağaçları bahçeye!
Gelsinler efendi gibi izin alsınlar, girsinler gözümüzün önünde bahçeye canımı yesinler.
Bak izinli giripte kırsalar dalını budağını yine bir şey demem ama dağ başı mı burası kardeşim yaptıkları resmen hırsızlık.
Yazık günah yaa...
Neyse dut mevsimi başladı benden söylemesi :)
Ahanda kanıtı kocaman kocaman fotoğraflarla miss gibi dutlar
Yorum Gönder