9 Ağustos 2010 Pazartesi

Kısmetim Açılmaz Olaydın

Kanka dediğim elemanla oturuyoruz cafede karşılıklı kahve içiyoruz. Bana nargile içmeyi öğretecek kankam sözde. Ama her zaman yaptığım gibi yanaşmıyorum buna.

Düşünüp taşınıyorum bir nefesi kırk sigaraya eş, ben ki sigaranın yanından gece geçerken bile öksürüp tiksiriyorum değil mi ki nargile tüttüreceğim. Maksat muhabbet olsun diye atılmış orta yere nargile öğrenceliği.

Sağdan soldan verdik lafı tefe, konuşuyoruz öyle. Konu açıldı saçıldı ortalığa yayıldı. Laf geldi dolaştı yurt dışında yüksek yapmaya.

Benim kanka başladı ballandıra ballandıra anlatmaya inşallah okul bitince de 'Canada'ya gideceğiz beraber, orda yaparız yükseğimizi'

Kimle gidiyorsun oğlum ya senin yokki sevgilin falan oldum ben tabi. Bu şappp diyeeee suratıma 'kimlee olacak tabiki senle' demezmi.

Bana bir an kal geldi.

Sonra sonra aklım başıma geldi 'ne saçmalıyorsun, bee ne bok işim var Canada'da ben yurdumu, ülkemi seviyorum burada sürünürüm yine de elin memleketinde beynimi sikmem' dedim.

'E evlenince paşa paşa geleceksin' demezmi.

Ağzımdaki kahveyi suratına püskürttüm o sırada. Afalladı benim kankadan bozma it. Neyse ıslak mendil falan sildik üstünü başını.

Bizim it açıldı işte ben seninle ciddi düşünüyorum da, işte sürekli hayaller kuruyorum da, ağzımdan kaçıverdi bir anda da, yoksa böyle bir anda pat diye söylemek istemezmiş de...

Yok dedim ben sana asla o gözle bakmadım da bakmamda.

Kalktım masadan içtiğimiz kahvelerin parasını ödedim çıktım cafeden. Ardıma da bakmadım. Ben malmıyım da senin peşinden gideceğim. Senin hayallerin var da benimkiler kabak mı lann? Bana sordun mu bunları hayal ederken? Hayır hangi akla hizmet benle ciddi düşünüyorsun? Ben sana ümit verdim mi? Hiç erkek arkadaşım olabileceğini hissettirdim mi? Lannnnn yediğimiz, içtiğimiz herşeyi Alman usulü bölüşüyoruz diye senin hayallerine de ortak kesileceğimi nerenden çıkardın?
KIÇINDAN MI?


Akıl versin allah sana, sabır versin rabbim bana...
Yorum Gönder