11 Eylül 2010 Cumartesi

Yaşına Bakmayan Bir Avuç Velet

Bir toplu taşıma aracı macerasıyla daha karşınızdayım. Fakat bu seferki bir otobüs macerası değil… Hadi tahmin edin ne olduğunu.

Ayyhh ben sizin tahmini bekleyemeyeceğim söyleyeceğim ‘Vapurrrrrr’

Başka zaman kimsenin dönüp sümüğünü atmayacağı kaplumbağa tadında ilerleyen vapurlar bayram tatillerinde krolarca oldukça rağbet alıyor. Sebepse yalnız hatunları tavlamak ve bakışmak için o kaplumbağa aracın bulunmaz hint kumaşı olması.

Aptallık bendeki bunu düşünmeden bindim ben. Ne bilem sarkacaklarını, peşime takalacaklarını… Bana kalsa dünyanın en çirkin hatunu benim, kimse dönüp sümüğünü atmaz bana… Ama işin aslı astrı öyle değilmiş. Ya da veletler kendi aralarında iddiaya girdi bu hatun safa benziyo hadi ayartalım dediler… Öyle acayip bişey ama nasıl buluyorlar kendilerinde bu cesareti onu çözebilmiş değilim. Çünkü ben onların bu yaptıklarını yaptıkları yaşta daha oyuncak bebekle oynuyordum, erkek/kız tavlamak için onca metre yol yürümek şöyle dursun anamın dizi dibinde sümüğümle sınanıyordum, akacak mı kokacak mı diye…

Neyse ben şortlu yarı cıbıl, kuzen şortlu yarı cıbıl bindik vapura… Abazanın biri geldi yanaştı yanımıza oturdu, sürtünüyo ibne… Kalk dedim kuzene başka yere geçelim. Vapur zaten hınca hınç dolu… Üç-beş velet oturmuş vapurda en uç noktaya karşıları boş. Neyse oraya gittik oturduk, sıpalar küççük fikrimce bi bok yapmıcekler.

Vapur yanaştı konağa, indik tabi. İnmeyipte ne yapcen adamı denize atarlar o kalabalıkta alimallah…

Baya ilerledik, varyant tarafına doğum hastanesinin oraya doğru saptık, gittiğimiz yolda bizden başka görünen yok, biri bağırıyor arkamızdan. Önce bize değildir diye önemsemedik ama yaklaştıkça yaklaştı ses. Döndüm baktım, vapurda karşımızda oturan dallamalardan. Birşey mi düşürmüsüz acaba diye ben ikirciklene durayım dümbük nasıl söylenir bilmiyorum ama seninle tanışmak istiyorum demez mi… Ohaa geldi bana orda, hatta kal geliyordu da zor toparladım kendimi. Şöyle bir küçümseyici bakış fırlattım.

Veeee şu cevabı verdim ‘Bennnn senin annen olacak yaştayım’.

Yürüdük gittik sonra tabiki de. Dönüp arkamıza bakacak değildik ya :P
Yorum Gönder