22 Kasım 2010 Pazartesi

Bir Film Takıldı Aklıma!

Bir film adını hatırlamaya çalışıyorum. 2007-2008-2009 yıllarından birinde yapılmış olup, yatalak annesiyle birlikte ablasının ölümüne sebep olan kızın akıl sağlığını yitirip hastaneye yatırılmasıyla başlıyor.
Daha sonra tekrar eve döndüğündeyse yaşadığı bütün olayların sebebinin üvey annesi olduğu sanısına kapılıp üvey annesini öldürmesiyle son buluyordu.
Film korku-gerilim türünde olup, A Tale of Two Sisters (2003-Kore) filminden arak bir senaryoya sahipti.
Hatırladıklarım bu kadar. Arşivimde olan bir film olmadığından adını hatırlamakta zorlanıyorum.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Aha buldum diğer filmin adını The Uninvented. Bu filmde 2009 yapım olup, neredeyse The Tale Of Two Sisters ile birebir aynı senaryoya sahip.
Filmin senaryosunun niye bu kadar tanıdık geldiğini şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Ama şöyle bir gerçek varki Kore yapımı olan film yeni yapım olana göre gerçekten her yönden daha sağlam. İçine gizlenen dram, insanı filmin sonunda ağlayacak raddeye getiriyor. 
Filmi hiç bir yorumun etkisinde kalmadan önce izlemenizi, sonrasında yorumları incelemenizi öneririm. Eğer vaktinizde olursa bir kez daha izleyin derim, çünkü film ilk izlemede o anın sıcaklığıyla tam olarak anlaşılmıyor ve bazı vurgular çok sığda kalıyor, derine inemiyor insan.
Ben 10 üzerinden 10 derim bu filme. Siz ne dersiniz bilemem :) ama izledikten sonra buraya bir yorum bırakırsanız süper sevinirim :)
Hadi kalın sağlıcakla. Benim bugün bir sınavım var :(
Yorum Gönder