2 Eylül 2012 Pazar

Grave Encounters 2011

El kamerasıyla çekilen filmlerin miladı The Blair Witch Pojecttir.

O anki sahnede yansıtılmak istenen korku el kamerasının titremesiyle, ani hareketlenmelerle izleyiciye aktarılıyor. Bu şekilde seyirci filmi daha etkin bir şekilde izlemeye başlıyor hatta ve hatta filmin içine daha hızlı bir şekilde çekilmiş oluyor.

Zaten hayatımızın bir çok alanına el kameraları girmiş vaziyette. Hatta ve hatta cep telefonlarımız bile küçük birer el kamerası vazifesi görmekte. Durum böyle olunca da filmin gerçek hayatta yaşanabilirliğine olan inanç daha da bir artmakta. Bu da korkma eylemini daha da aktifleştirmekte.

Düşünsenize elinizde bir el kamerasıyla sağı solu çektiğiniz bir an sağdan soldan zombilerin üzerinize akın ettiğini... Uuuu benim için hayali bile tüylerimi diken diken etmeye yetiyor.

Grave Encounters da bir Blair Poject olmasa da türünün oldukça sağlan örneklerinden.

Bir tv için korku show çekimi yapan bir grup genç kendilerini efsaneleşmiş bir akıl hastanesine çekim yapmak için kilitlettiriyor. Filmimiz de bu kilitlenme olayından sonra başlıyor.

Acaba ekip bu akıl hastanesinden kurtulabilecek mi? Akıl hastanesinin önceki geçmişi nasıl sırlar barındırıyor. Anlatılanların gerçeklik payı var mı? Delilere daha önce işkence edilen odalar mevcut mu? Hayaletler peşlerine düşecek mi? Yanlarında getirdikleri aletler onları korumaya yetecek mi? Daha neler, neler...

Paranormal Activity ve Rec fiyaskolarından sonra izlediğim en iyi el kamerası çekimi film diyebilirim. Ayrıca imdb puanı da bir korku filmine göre oldukça iyi.

İzlemenizi tavsiye ederim.

Filmin imdb sayfası : http://www.imdb.com/title/tt1703199/

Sinemalar.com yorumlarına ulaşmak için : http://www.sinemalar.com/film/131096/mezar-bulusmalari

Ekşi Sözlük yazarlarının fikirlerine göz kulak vermek için : http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=grave+encounters 


Yorum Gönder