26 Nisan 2012 Perşembe

İnme Kuyu Dibine, Şiddete Karşıyız Ama...


Kapanış müziğini Nihal Yalçın'ın seslendirdiği Kurtuluş Son Durak filmi kadına yönelik şiddeti traji komedi tadında beyaz perdeye aktarıyor.
Ağlanacak halimize gülüyoruz bu film sayesinde. 
Maddi özgürlüğün olmayışının verdiği eziklikle yola çıkınca erkeklere olan muhtaçlığımızın yanında, duygusal yönden bağımlılıklarımızı da işin içine kattığımızda hayat içinden çıkılması güç bir duruma dönüyor.

Geceler boyu yenilen dayaklar, öğrenilmiş çaresizliğin farklı bir boyutunu yansıtırken, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen çevremizdeki insanlar da bizi iyice içe dönük bir hayat yaşamaya itiyor. Kime derdimi yanayım, elaleme ne, kol kırılır yen içinde kalır...

Hepsi yalan, boş laflar bunlar.
Eğer gerçekten bir şeyleri değiştirmek istiyorsak ilk önce kendimizden başlamalıyız bu değişime. Bu hayattan kurtulmak istiyor muyuz? Gerçekten elimizden hiç bir şey gelmiyor mu yoksa bu hayata alıştık da tepki bile vermekten aciz miyiz?
İçinizdeki güç bu kadar küçümsenecek kadar az mı?

Oyuncu kadrosu şahane, oyunculuklar şahane... Ee daha ne olsun... 
İZLEYİN!!!


Türk Aile Yapısı Kıza Özeti

Sıkça duyduğumuz "ahlaki değerlerimize aykırı", "türk aile yapısına aykırı" ...
Bu kavramları kim, niye, neye göre oluşturmuş?
Türk aile yapısı oluşturalım...
Malzemeler :
1 kız çocuğu
1 erkek çocuğu
toplum
Yapılışı:
Kız çocuğuna pembe patikler takılarak, hanım hanımcık olma kuralları öğretilir. Üzerine bol baskı uygulanır. Cinsellik tu kaka olarak benimsetilir. Bacak arasını her koşulda korumak zorunda olduğu bilinçaltına sokulur. Yemek bulaşık çamaşır öğretilir. Meslek olarak önce okutmamak adına elden gelen yapılır illede okuyacaksa kadına uygun olduğu düşünülen öğretmenlik, doktorluk vb.. tarzlarda meslekler verilir.. Bu meslekler verilemiyorsa ev kadını olması öğretilir.

1 erkek çocuğu alınır o da büyütülür eli sıcak sudan soğuk suya sokulmaz, sen erkeksin bırak o bebeği arabayla oyna denir, yemek yapması asla uygun değildir, kadınlar üzerine baskı kurma yolları öğretilir, sevgilin olsun seviş gez eğlen ama karın bakire olsun denir helal süt emmiş olması makbuldur.. Ve yetiştirmiş olduğumuz hanım hanımcık kızımızla evlendirilir.

Ekşi Sözlük Alıntı

Hiç yorum yok :