10 Haziran 2013 Pazartesi

Böcük Dramı

Çocukluğumda böyle aptal saptal türk filmlerinden birinde izlediğim bir sahne neticesiyle iri yarı hamam böceklerine karşı tiksintim var.

Nasıl bir sahneydi o derseniz de şöyle anlatayım. Üvey annesi olan iki çocuk vardı. Biri kız diğeri erkek. Erkek olan üvey annenin zulmünden korunmak için sokakta çalışıp eve para getiriyordu. Küçük kız kardeşse ev işlerinde üvey anneye yardım ediyordu. İşte küçük kız tuvaleti temizlerken, tuvaletteki hamam böceklerinden korktuğunu ve tuvaleti temizlemek istemediğini üvey annesine söylediğinde, üvey anne hama böceklerini kızın ağzına burnuna soktuydu. Belirli bir zaman sonra da küçük kız öldüydü.

Çocuk halimle bende yarattığı travmayı varın siz düşünün ki 25 yaşında insanım hala ve hala tiksintiyi üzerimden atabilmiş değilim.

Ne zaman böyle antenleri tepeye dikmiş kahve rengi iri cüsseli bir hamam böceği görsem tüylerim diken diken olur ve midem ağzıma gelir. Bu tepkiyi hiç bir böceğe sergilemiyorum. Seçiciyim yani.

Neyse gece gece odamda bir hamam böceği belirdi. Sanki apartmanda böcek çeşidi kalmamış da kocaman hamam böceği kusmaya başlamış sadece! Allahım görür görmez tüylerim diken diken oldu. Elim ayağıma dolaştı. Midem ağzıma geldi.

Baba dedim, koş, odamda böcek var, öldür şunu lütfen. Neden sen öldürmüyorsun diye çemkirdi babam. Dedim tiksiniyorum, midem kötü oluyor, gözünü seveyim gel de öldür.

Neyse babam geldi odama. İki-üç kez böcekle bakıştılar, babam tam hamle yaptı yapacak, böcek duvardan pat aşağı atladığı gibi koltuğumun altına gitti. Babam da fırsat bu fırsat koltuğu çekecek değiliz ya minnacık bir böcek için deyip, döndü götünü odasına gitti.

Ben böyle bir durumda, yani o böcek ölmeden rahat edemem. Hele hele böceğin olduğu bir odada gözümü kapatıp da uyuyamam. Uyumak ne kelime yerimde dahi duramam.

Koltuğu çektim ama zangır zangır titriyorum. Elim ayağıma dolaşıyor. Böcek pişkin pişkin bana koltuğun altından bakıyor. Naber lan godoş dedim ve terliğimle kafasına, kafasın sekiz-on kez geçirdim. Götünden çıktı canı. Benim de ter boşandı bedenimden.

Bir peçete bulup leşi çöpe attım.

Şu an şu satırları yazarken bile elim ayağım titremekte :(Hiç yorum yok :