1 Ocak 2013 Salı

Nescafe'den Falcı, Hazır Türk Kahvesi

İnstagram hesabımı ya da Twitter hesabımı takip edenler bilir. Ben ağır bir Türk kahvesi bağımlısıyımdır. Ders çalışırken vazgeçemeyeceğim tek şey Türk kahvesidir. Nescafe olsun, kola olsun, gazoz olsun, meyve suyu olsun neredeyse hiç aramam ama konu Türk kahvesine geldiğinde bende akan sular durulur.

Bazı zamanlar günde üç fincan içtiğim, bazı zamanlarsa bir kupayla çayın ötesine geçtiğim olur türk kahvesinde. Bu yüzden de iyi yapılmış kahveyi anlarım. 

En başta asla hazır paketlenmiş Türk kahvesi almam. Kendim özel olarak bir yerden gidip alıyorum kahvemi. Asla ama asla başka birine içeceğim kahveyi aldırmam. Keyfime oldukça düşkünümdür bu yönden.

Gel zaman, git zaman Türk kahvesini yapmak bile bana zaman kaybı gibi gelmeye başladığından daha pratik yöntemler arar olmuştum. Bu arayışım esnasında da hazır Türk kahveleri falan reklamları piyasada yerlerini almıştı.

İlk başlarda ümit vermemiştim. Aman yaa berbattır onlar şimdi falan diyordum içimden ama kpss hazırlanıyor olduğumdan ve de zaman kaybetmemem gerektiğini düşündüğümden Nescafe'nin piyasaya sürdüğü Falcı'yı denemeye karar verdim. 

Kendime bir paket Nescafe'nin falcısından aldım. Üzerindeki kullanma talimatlarına uyaraktan şipşak iki saniyede kahvemi yaptım. Kokusu güzel geldi. Köpüğü güzel geldi. Acaba tadı da güzel gelecek miydi?!


Sonuç...

Üzgünüm ama sonuç hüsran. Zerre beğenmedim. Aldığım kahveler orta şekerliydi. Orta şekerli olmasına rağmen şekerden eser olmadığı gibi kahvenin tadı da oldukça acıydı. 

Üzgünüm Nescafe Falcı, beklentilerimi zerre karşılayamadın. Bu yüzden sınıfta kaldın gözümde.

Umarım Nescafe bu girşimini geliştirir ve benim gibi kahveseverlerin damak tadına uygun kaliteli bir ürün piyasaya sürer.

Ha son olarak fal baktırmadığım ve falı da sevmediğim için telve konusunda diyeceğim tek şey fal bakılacak gibi bir telve söz konusu değil. Kaldı ki ben aşırı bir Türk kahvesi bağımlısı olduğumdan telveyi dahi silip süpüren bir insanım.

Siz düşünün artık nasıl büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı...

5 yorum :

Benherneysemo dedi ki...

Bağımlısı olmasam da şöyle keyifli bir anda zarif bir fincanda, köpüğü üstünde bir Türk kahvesini ben de çok severim. Bu şipşak kahvelere ben de acaba? diye bakıyordum, denesem mi denemesem mi diye. Yazıdan sonra iyi ki almamışım dedim... :)

Dr. Oğuz DOĞAN dedi ki...

Sevgili sayfa sahibi. Falcı'nın fincanını nereden aldınız acaba? Üzerindeki desen çok özel bir Orta Asya desenidir. Her yerde arıyorum ancak bulamıyorum. Beni bu konuda yönlendirirseniz, ne büyük iyilik yapmış olursunuz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Oğuz DOĞAN

Dr. Oğuz DOĞAN dedi ki...

Sevgili sayfa sahibi. Falcı'nın fincanını nereden aldınız acaba? Üzerindeki desen çok özel bir Orta Asya desenidir. Her yerde arıyorum ancak bulamıyorum. Beni bu konuda yönlendirirseniz, ne büyük iyilik yapmış olursunuz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Oğuz DOĞAN

leithygurumi dedi ki...

Fincan yirmili paketlerde hediye olarak geldi bana. Kendim özel olarak almadım o fincanı.

Çiğli/Kipa'dan almıştım. İzmir'de bu arada bu Kipa. Eğer gerçekten istiyor ve bulamıyorsanız seve seve size yollayabilirim ben bu fincanı :)

Dr. Oğuz DOĞAN dedi ki...

Çok zarifsiniz, teşekkür ederim :) Aslında birine hediye etmek istiyorum ama öyle tek olursa pek anlamı olmaz. Büyük marketlerde sizin bulduğunuz gibi bulursam 6 tane 20'li paket almak en doğrusu olacak ;) Cevabınız ve nazik teklifiniz için tekrar teşekkür ederim.