13 Mayıs 2015 Çarşamba

Hayat Yayınları Kitapseverleri Hayata Aşkla Dokunmaya Davet Ediyor!


Hayat Yayınlarının "Aşkla Dokun Hayata" serisinin iki kitabını dün itibariyle okumuş bulunmaktayım sevgili blog okuyucularım. Ha ben sadece bu okuduğum iki kitapla seriyi yarım bırakır mıyım hiççççççççççç???

Tabii ki de HAYIR! Serinin devamını da mutlaka okuyacağım ve biliyorum ki kendimi tutamayıp burada okuduğum diğer kitapların hakkında da yorumlarımı yazacağım :)

Seriden okuduğum ilk kitaba gelecek olursak, Aşk-ı Lâl'den bahsetmem gerekir. Kitabı okuldaki öğle arasında, bir solukta okuyup bitirdim. Yeri geldi içim acıdı, yeri geldi ahh çektim. 


Kitapta altını çizdiğim dolusuyla yer var. Bunlardan birkaçını sizinle paylaşayım. 

"Mahşere kadar sırtın sırtımda, aklın aklımda, ruhun ruhumda, sesin kulağımda, aşkın içimde, hasretin yamaçlarımda olacak. Ve biz var oldukça, bu diyara yağan her yağmur, senin hasretin için döktüğüm gözyaşlarım olacak... Ey sevgili! Yüzün yüzüm, ömrün ömrüm, ruhun ruhum olsun... Seninle başladı varlığım. Yokluğum da ancak seninle olsun..."


"Sözlerin bahçesine girdim seninle. Gönül güllerinin diline şahit oldum. Varlığın, acımasızca çekti tenimden ruhumu. Üzülürsün diye utandım da ah etmedim. Hasretin, vuslatın senediydi. Sensiz her bir anı şahit tuttum kendime. Sensizliğin resmini astım duvarıma. Umudun ışığıyla aydınlattım. Bekledikçe anladım sabrın güzelliğini. Sen, beklemek miydin yoksa? Yok olmak mıydı yoksa bedelin? Tenimden ve ruhumdan geçtiğimde, geriye kalan yokluk olur muydu?"Seriden okuduğum ikinci kitap ise yukarıdaki görselden gördüğünüz üzre Elifnâme :)

Onun içinde de şiirler ve şiirlere bağlı harika yazılar var. Aşk-ı Lâl'de anlatılan iki aşığın durumunun aksine bu kitapta sanki dolusuyla aşık var. Hepsi bambaşka durumları anlatan... Bambaşka gönüllerden dökülen... 

Aşk-ı Lâl'ın yazarı, Sebahattin Ceylaner'e ve Elifnâme'nin yazarı Baki Evkaralı'ya bu harika iki kitap için teşekkür ederim. Ve en önemlisi Hayat Yayınlarına bu seri için çooook çoook teşekkür ederim.

Serideki tüm kitapların adını yazayım da blog okuyucularım eksik okumasınlar efendim :)

Aşk-ı Lâl

Elifnâme

Aşk-Rana

Her Şeyi Allahtan İste

Aşk- Leyla

Bana Aşkımızı Anlat

Yalnızca Rabbine Yönel

Gülsima Ağlama Ne Olursun

Aşk, insanoğlunun kalbinde hala şarkılarını söylemeye devam ediyor. 
Siz de HAYATA AŞKLA DOKUNMAYA var mısınız?


Hiç yorum yok :